O Firmie

Kamieniarstwo i brukarstwo Marcin Dubaj

about

Tworzymy w kamieniu. Dzięki wyobraźni projektantów oraz złotym rękom brukarzy i kamieniarzy, wykorzystując Państwa sugestie, zbudujemy z kamienia wszystko, co możliwe do zrobienia.

Od zarania dziejów kamień odgrywał doniosłą rolę w życiu człowieka. Na początku wykorzystywano naturalne jaskinie , aby móc się schronić. Wykonywano z kamienia prymitywną broń potrzebną do polowań i obrony. Z czasem człowiek nauczył się obrabiać kamień wedle swoich potrzeb , aż w końcu stał się on podstawowym budulcem. Najpierw stawiano z niego bardzo prymitywne budowle , z upływem wieków stawały się one coraz bardziej doskonałe. Powstawały piramidy , kamienne miasta czy ciągnące się tysiącami kilometrów mury.

Czasów nowożytnych nie sposób wyobrazić sobie bez kamienia. Rozwój sztuki architektonicznej sprawił , że powstawały monumentalne katedry , wspaniałe zamki i pałace. Mimo upływu wielu wieków , podziwiamy trwałość materiału i artyzm rzemieślników.

Zdobycze nauki i techniki w XX w. spowodowały , że ludzi coraz bardziej fascynowały

wynalazki umysłu. Rezygnowano z kamienia , zastępując go betonem , szkłem i aluminium. Nowoczesne , coraz bardziej sztuczne materiały budowlane spychały kamień do roli drugorzędnego materiału. I tak mijały lata.

Dzisiaj , na szczęście , te czasy mijają. W zurbanizowanym świecie zaczęliśmy odczuwać coraz większą chęć powrotu do natury. Chętniej budujemy domy na obrzeżach miast , z dala od zgiełku i zanieczyszczonego powietrza. We własnych ogrodach usiłujemy stworzyć klimat z pradawnych lat. Wykorzystujemy w nich zieleń , drewno i kamień – idealne materiały , jeśli chcemy poczuć się cząstką natury.

Nasza firma powstała po to , aby pomóc znaleźć Państwu klimaty sprzed lat. Tworzymy w kamieniu. Dzięki wyobraźni projektantów oraz złotym rękom brukarzy i kamieniarzy , wykorzystując Państwa sugestie , zbudujemy z kamienia wszystko, co możliwe do zrobienia. (Jeśli jest coś niemożliwe , to przynajmniej spróbujemy.)

Układamy wszelkiego rodzaju nawierzchnie kamienne. Podjazdy , ścieżki , tarasy z kostki granitowej i płyt kamiennych. Wykonujemy prace przy rezydencjach , domach jednorodzinnych , obiektach użyteczności publicznej (np. parki) , ale też duże realizacje wielkopowierzchniowe ,(np. podjazdy pod magazyny). Budujemy ogrodzenia kamienne pełne, a także w połączeniu z drewnem i metalem. Wykonujemy elewacje z kamienia.

W ogrodach tworzymy oczka wodne , ściany wodne , grille ogrodowe oraz inne elementy małej architektury ogrodowej.

Nasza firma mieści się w Sulejówku k/Warszawy , ale swoje usługi świadczymy w całym kraju. Gwarantujemy terminowość , solidność i wysoką jakość naszych usług.

Nasze usługi:

  • układamy kostkę granitową i brukową
  • budujemy ogrodzenia kamienne
  • elewacje kamienne
  • grille ogrodowe z kamienia
  • oczka wodne
  • kaskady
  • ściany wodne
  • układamy tarasy i ścieżki ogrodowe